La Marele Premiu al Austriei, desfășurat pe circuitul Red Bull Ring din Spielberg, logo-ul Băncii Transilvania va fi vizibil pe monopostul echipei McLaren: pe volan și pe căștile piloților Lando Norris și Oscar Piastri. Este prima apariție a brandului BT pe monopostul McLaren în acest sezon al Campionatului Mondial de Formula 1.
Parteneriatul, inițiat anul trecut în colaborare cu Mastercard și McLaren, urmărește mai mult decât expunere vizuală: include și experiențe pentru fani. Prin platforma Team Priceless, Mastercard și Banca Transilvania au selectat doi clienți BT care vor călători în Austria pentru a participa la cursă, beneficiind de transport, cazare, acces la eveniment și activități McLaren.
Acțiunile de la Spielberg reprezintă începutul unor activări care vor continua la Hungaroring, în iulie. În plus, clienții care folosesc cardul BT Mastercard McLaren primesc avantaje precum cashback pentru plățile efectuate în weekendurile de cursă la restaurante și hoteluri din străinătate și alte beneficii dedicate călătoriilor.


Comentarii recente