Primul jucător important care pleacă de la FCSB după începutul dezastruos de sezon al echipei campioane.
Primul jucător important care pleacă de la FCSB după începutul dezastruos de sezon al echipei campioane.
FCSB a suferit aseară o înfrângere greu de acceptat pentru suporterii săi în fața lui Metaloglobus, scor 1-2, confirmând forma proastă prin care trece de la începutul sezonului.
În iarnă, campioana va renunța la atacantul Denis Alibec, care a ajuns la echipă la începutul sezonului. Deși jucătorul în vârstă de 34 de ani nu a reușit să marcheze niciun gol și nu a avut prea multe minute în tricoul FCSB, cele două părți au decis să rezilieze contractul, conform informațiilor de la Fanatik.
Alibec a recunoscut că a fost o greșeală să vină la echipa lui Gigi Becali, ignorând sfaturile primite. A fost criticat de patron deși a cerut să nu fie criticat public când a semnat contractul și a intrat în atenția suporterilor roș-albaștri în ultima perioadă.
Atacantul a jucat doar 11 minute împotriva lui Metaloglobus și a fost criticat de fani când a mers să salute galeria alături de colegii săi. A răspuns fanilor care l-au contestat, fiind încurajat de colegi.
Alibec a exprimat nemulțumirea că nu joacă suficient: „Nu sunt mulțumit de situație, cred că ar trebui să joc mai mult pentru a avea ritm. Sper să primesc mai multe minute în viitor. Întrebați-l pe domnul Becali de ce joc doar 45 de minute. Nu mă simt confortabil. Când am venit la FCSB mă așteptam la altceva”, a declarat Alibec după meciul pierdut de FCSB, 0-2 cu Young Boys Berna în Europa League.


Comentarii recente