Dinamo nu mai reușește să obțină victorii. Echipa nu reușește să se claseze pe podium.
Dinamo nu mai reușește să obțină victorii. Echipa nu reușește să se claseze pe podium.
FC Argeș și Dinamo au terminat la egalitate, 1-1, vineri seara, la Mioveni, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii de fotbal. Ambele echipe au acumulat câte 24 de puncte, la trei puncte distanță față de Universitatea Craiova, echipa de pe locul trei.
Dinamo a deschis scorul prin Boateng (35), după un corner executat de Armstrong. FC Argeș a reușit să egaleze rapid, prin Moldoveanu (40), al cărui șut a fost deviat de Stoinov.
Dinamo are o singură victorie în ultimele cinci etape, având și trei remize și un eșec. FC Argeș nu a câștigat în ultimele trei meciuri, înregistrând un eșec și două egaluri.
Meciul s-a desfășurat pe Stadionul Orășenesc din Mioveni.


Comentarii recente