Andrei Rațiu semnează un nou contract și devine cel mai bine plătit jucător al echipei. Astfel, se încheie povestea telenovelei pentru „Sonic”.
Andrei Rațiu semnează un nou contract și devine cel mai bine plătit jucător al echipei. Astfel, se încheie povestea telenovelei pentru „Sonic”.
Andrei Rațiu a decis să rămână la Rayo Vallecano și să-și prelungească contractul până în 2029. Deși nu a avut un sezon excepțional, a primit o ofertă de un milion de euro, devenind cel mai bine plătit jucător din echipă. A fost ofertat și de Wolverhampton, dar Rayo a refuzat oferta lor de 18 milioane de euro, deoarece clauza de reziliere a contractului este de 25 de milioane de euro. Madrilenii au achiziționat recent toate drepturile asupra jucătorului român pentru 5 milioane de euro.


Comentarii recente