Un bărbat a fost înjunghiat mortal sâmbătă în satul Bălănoaia, comuna Frăteşti, judeţul Giurgiu, iar poliţiştii au deschis un dosar penal pentru omor. Incidentul s-a petrecut în clădirea fostei şcoli din localitate, unde locuiau de mai mult timp trei bărbaţi.
Potrivit martorilor, victima, în vârstă de 56 de ani, a avut o dispută cu un bărbat din aceeaşi locuinţă. Conflictul a degenerat, iar agresorul ar fi luat un cuţit şi l-a lovit în repetate rânduri în zona gâtului. Victima a murit la faţa locului.
Un martor a sunat la 112, iar la intervenţie au ajuns două echipaje ale SAJ Giurgiu şi poliţişti. În ciuda manevrelor cadrelor medicale, bărbatul a fost declarat decedat. Autorul faptei a fost găsit la locul incidentului, a recunoscut imediat şi a fost încătuşat; urmează să fie dus la audieri.
Criminaliştii şi poliţiştii efectuează cercetări la faţa locului pentru a stabili circumstanţele exacte, iar trupul victimei va fi preluat de medicii legişti pentru necropsie.


Comentarii recente